AHL CB

  • 25. červenec. 2024

Základní část je minulostí, začíná play off 2023 AHLCB

  • -

Základní část je minulostí, začíná play off 2023 AHLCB

Kategorie:Novinky

O tomto víkendu se odehráli poslední zápasy základní části sezóny 2022/2023 a začíná play off 2023. Pojďme se poohlédnou za uplynulou základní částí a zároveň si představit aktuální dvojice soupeřů pro play off 2023.

 

Základní část suverénně ovládl tým HC Drink Team, který ze 17 zápasů prohrál jen jediný, jednou remízoval a 15x slavil vítězství, celkem ze 17 zápasů získal ve dvoubodovém systému úctyhodných 31 bodů z 34 možných. Druhou příčku obsadil loňský vítěz AHLCB STS Chvojkovice Brod a to díky lepším vzájemným zápasům oproti HC Válec, kteří měli nakonec stejný počet bodů a to je 20. Třetí tedy HC Válec. Čtvrté místo patří nováčkovi soutěže, HC Český Kalich. HC Český Kalich odehrál spoustu vyrovnaných zápasů s týmy na čele tabulky a může v play off býti “černým koněm“ soutěže. Páté místo patří týmu HC GoDrive Ločenice, ti měli skvělý start do soutěže, několik kol se drželi na první příčce soutěže, ale jakoby jim došel dech a nakonec můžou býti rádi za páté místo po základní části. Na šestém místě, letos velmi kvalitně hrající tým HC Pivní kocouři. Tento tým odehrál několik velmi kvalitních zápasů proti týmům z horních pater tabulky a v play off může stejně jako HC Český Kalich ještě překvapit nejednoho favorita. Předposlední místo patří týmu HC Hunters Homole, ti se blýskli na začátku základní části výhrou nad týmem STS Chvojkovice Brod, dokázali ještě remizovat s HC Válec, ale následně nastal útlum a překvapili až ve svém posledním kole HC Pivní Kocoury, které porazili vysoko 8:2. Poslední místo a stejně jako v loňské sezóně, LHK Mocní Kačeři. Na jejich kontě pouze dva body za jedinou výhru nad HC Hunters Homole.

Co se týče individuálních statistik, kanadské bodování ovládl Ladislav Gula (HC Drink Team), který za 16 zápasů nasbíral 45 bodů, 30+15. Na druhém místě se umístili dva hráči se stejným počtem bodů 40, Daniel Beránek (HC Drink Team) a Martin Tejček (STS Chvojkovice Brod), první jmenovaný odehrál 15 zápasů 27+13, druhý jmenovaný 16 zápasů a 26+14.

 

Celkové podrobné statistiky naleznete zde: https://ahlcb.cz/podrobne-statistiky/

 

Dvojice pro play off jsou tedy v takovémto pořadí:

HC Drink Team vs. LHK Mocní Kačeři – Zápas Davida s Goliášem, tady je o roli favorita jasno a jakýkoliv jiný výsledek, než hladký postup HC Drink Team by byl velkým překvapením.

STS Chvojkovice Brod vs. HC Hunters Homole – Tady je o favoritovi také jasno, avšak hráči STS Chvojkovice Brod jistě mají na paměti jejich prohru s HC Hunters Homole v záčátku základní části.

HC Válec vs. HC Pivní Kocouři – U těchto dvou týmů jsou vzájemné zápasy jednoznačně nakloněny ve prospěch HC Válec, jelikož HC Pivní kocouři ještě nikdy za poslední dvě sezóny nad HC Válec neuhráli jediný bod.

HC Český Kalich vs. HC GoDrive Ločenice – U této dvojice se očekává velmi vyrovnaná bitva, v základní části sice oba zápasy vyhrál HC Český Kalich, ale ambice před sezónou týmu HC GoDrive Ločenice byli určitě výšší než konec ve čtvrtfinále a 5. místo.

 

Rozpis a pavouk play off 2023 zde: https://ahlcb.cz/play-off/

 

Sledovat nás můžete i na facebookové stránce zde: https://www.facebook.com/people/Amat%C3%A9rsk%C3%A1-hokejov%C3%A1-liga-%C4%8Cesk%C3%A9-Bud%C4%9Bjovice-AHLCB/100090070456302/ kam bychom měli přinášet i další aktuality nebo fotky z jednotlivých zápasů, pokud to bude možné.

Generální partner

Partneři

Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img