AHL CB

  • 25. červenec. 2024

Celkovým vítězem AHLCB pro rok 2023 se stává HC Drink Team

  • -

Celkovým vítězem AHLCB pro rok 2023 se stává HC Drink Team

Kategorie:Novinky

O víkendu se odehráli poslední zápasy AHLCB a to ty nejdůležitější. V sobotu se rozhodlo o pořadí na 3. místě + se odehrál první zápas finále a v neděli pak druhý zápas finále, kde slavili celkový triumf hráči HC Drink Team. Tým, který suverénně ovládl základní část ve finále neponechal nic náhodě a ovládl oba zápasy v poměru 5:3 a 3:1. Zcela zaslouženě tak slaví triumf.

Komentáře k finálové sérii od obou týmů:

STS Chvojkovice – Brod: Finálová série se z našeho pohledu vyvíjela v sobotním prvním utkání lépe pro nás, kdy jsme v podstatě DRINK nepustili k žádnému velkému tlaku a drželi opratě zápasu ve svých rukou. Vstřelili jsme první gól, ale DRINK odpověděl vzápětí vyrovnáním nešťastným gólem pro nás a následně šel do vedení 2:1. Vrátili jsme se zpět k naší hře a otočili zápas na 3:2. Bohužel došlo i k několika vyloučením na naší straně a soupeř otočil hru ve svůj prospěch na 4:3. Na konci jsme přistoupili k odvolání brankaře, ale nepodařilo se nám udržet puk v útočném pásmu a zabránit následnému gólu do prázdné branky na 5:3. Tady musíme říci, že nás tento zápas mrzí, jelikož jsme mohli vyhrát. Bohužel takový je sport.

Nedělní zápas byl pro nás úplným opakem soboty, nic se nám nepodařilo a vstřelili jsme pouze jeden gól. Je třeba říci, že DRINK v neděli podal dobrý výkon, kdy nás téměř nepustil do žádné vyložené šance a nedovolil tak žádné zdramatizování zápasu a celé série a právem vyhrál nedělní utkání 3:1. Musíme říci, že ač tato soutěž je na amatérské úrovni, probíhal zápas v neuvěřitelném tempu. Kdo se přišel podívat, tomu se hokej musel líbit. Tímto klukům gratulujeme k prvnímu místu a děkujeme za skvělou sérii.

HC Drink Team: Co se týče prvního zápasu tak z našeho pohledu byl opravdu vyrovnaný, padli nějaké šťastné góly na obou stranách a vedení se přehupovalo z jedné strany na druhou. Rozhodli jsme až několik minut před koncem, kdy jsme dali na 4:3 a pak už to jenom bránili. Gól na 5:3 byl do prázdné brány a tím už bylo o zápase definitivně rozhodnuto.

Druhý zápas nám vyšel na jedničku, pokaždé jsme vedli, to nám dodalo důvěru v naší hru a dovedli zápas také do vítězného konce. Celá finálová série byla hrána ve velkém tempu, bez zbytečných faulů, fakt pěknej hokej. Děkujeme klukům z Chvojek za skvělou a čistou sérii.

 

Zápas o 3. místo ovládli hráči HC Válec, kteří porazili HC Fighters Český Kalich 6:2.

 

Celkové pořadí na prvních třech místech:

  1. HC Drink Team
  2. STS Chvojkovice – Brod
  3. HC Válec

Celkové pořadí na prvních třech místech v kanadském bodování hráčů:

  1. Martin Tejček (STS Chvojkovice-Brod) – 16 bodů (10+6)
  2. David Tonzar (HC Fighters Český Kalich) – 11 bodů (5+6)
  3. Ladislav Gula (HC Drink Team) – 10 bodů (5+5)

 

Slavnostní vyhlášení AHLCB proběhne v pátek 19. května v restauraci HC Pouzar od 18:00, tímto jsou zváni všichni hráči zúčastněných týmů soutěže.

Děkujeme všem divákům za podporu a všem i za dodané fota ze všech víkendových zápasů play off.

Foto: https://kejbl84.rajce.idnes.cz/AHLCB_o_3._a_finale/

Generální partner

Partneři

Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img
Partner-img